«Писма из Италије»

Published: Monday, 04 November 2019

У среду, 30.10.2019. године одржан је угледни час српског језика у одељењу VIII 4. Тема часа су била «Писма из Италије» Љубомира Ненадовића, а на занимљиво путовање кроз Италију, ученике и све присутне су водили , поред наставнице Оливере Величковић Лилић и ученици Дина Манић, Јана Ћирић, Петар Павловић, Сара Здравков, Сара Велков, Живан Цолић, Даница Влатковић, Јулија Анђелков и Ива Цветковић.О Љубомиру Ненадовићу је говорила Јована Игњатовић, а о Његошу Мелиса Усковић. Асистент на часу је била наставница Маријана Панов.

Кроз занимљиве презентације ученици су

упознали места у Италији из којих је Љубомир Ненадовић писао свом пријатељу Димитрију Матићу. На путовање се кренуло из Напуља, «са дна Италије», како писац каже, преко Везува и Помпеје до Рима, а одатле у Пизу да би се пут завршио у Фиренци, музеју на отвореном. Ученици су сазнали «Зашто сви путеви воде у Рим », где је настала прва пица, како су наполитанке добиле име...

Било је ово четрдесетпетоминутно путовање у којем су сви уживали.

Чланови новинарске секције

ОШ «8.септембар» Пирот