учитељица Наташа Вељковић

Published: Thursday, 14 December 2017

У четвртак 16.11.2017.године одржан је час из ликовне културе у одељењу 1-2. Назив наставне јединице је Усправно, положено, косо; Оголеле гране желе моју пажњу. Реализатор часа је била учитељица  Наташа Вељковић, а асистент је била учитељица Миљана Минчић:

Ученици су

мотивисани за рад разговором и песмама о јесени које су рецитовали.Објашњени су положаји усправно, положено и косо кроз очигледне примере са линијама. После тога ученици су применили знање тако што је свако на свој начин украшавао листове у боји и правио мрежу жилица фломастерима док је учитељица Наташа индивидуално саветовала и подстицала децу на рад.

У завршном делу ученици су прилазили до великог направљеног дрвета (макете) и стављали су своје листове. Голе гране дрвета добиле су нову одећу која је улепшала и лица деце и саму учионицу.

Час је био прави пример креативности учитељице Наташе и самосталног стваралачког рада ученика.

Nataša Veljković