Угледни час из математике

Published: Wednesday, 18 November 2015

Угледни час из математике у извођењу наставника Саше Миланов, а уз асистенцију наставника Мирољуба Лилића, одржан је

2.11.2015. са ученицима VI-4. Тема часа био је троугао и однос страница и углова у троуглу. Ученици су бити подељени у 5 група, по следећим називима: Угао, Теме, Осна симетрија, Страница, 90˚. Ученицима  је у оквиру групе дато питање везано за углове и троугао на које су представници група дали одговор. Тако су основни појмови о троуглу обновљени.  Свака група је добила 3 штапића и пластелин од којих је пробала да направи неки троугао. Представници група су међусобно постављали питања представницима осталих група о троугловима које су направили и о њиховим својствима. Сваки тачан одговор је био забележен на табли.  Групе су се надметале међу собом, тако што су за сваки тачан одговор добијали поене. Појмови ће бити записивани на табли у заједничку мапу ума.

Час је био занимљив, а ученици су на креативан начин обновили своје занње о троуглу. Часу су присуствовали наставници и психолог школе.

smuc