Ugledni cas Hristina Petrovski

Published: Tuesday, 30 June 2015

Дана 24.12.2014. године у просторијама школе у Пољској Ржани , одржан је угледни час из математике у другом разреду. Учитељица Христина Петровски

је одржала угледни час ( обраду ) множења бројем 7 и броја 7 у свом одељењу. Асистент на часу је био Васил Тошев.

Ученици су на почетку часа гледали луткарску представу, монодраму ,,Вук и Црвенкапа “. Кроз ,,разговор” са вуком, ученици су обновили научене облике множења.

Након тога су решавали математичку укрштеницу и дошли до коначног решења (Снежана и седам патуљака).

У главном делу часа је приказана  презентација уз помоћ које су  ученици решавали задатке који су тематски повезани са бајком ,,Снежана и седам патуљака “, а решења су уписивали на наставним листићима.

У завршном делу часа ученици су подељени у групе. Свака група је добила по 5 задатака које су требали да поделе међу собом. Свако дете у групи је требало да уради по 1 задатак. Могли су међусобно да се договарају. Након тога, је урађена провера савладаног градива  решавањем задатака на табли.

На крају су ученици одиграли игрицу ,,Сложи слику”. Деца су радила у групи. Делови слике су били неправилно распоређени. Решавањем задатка, требали су сваком делу да пронађу одговарајуће место. Победник је била група која је прва сложила слику.

Ugledni cas Hristina Petrovski