угледни час

Published: Saturday, 25 April 2015

У четвртак 23.4. 2015.године учитељица Данијела Ристић  је одржала  угледни час обраде у свом оделењу I-4 из српског језика . Асистент на часује била учитељица Мима Цолић.

Текст Божидара Тимотијевића „Кад пролеће дође, све набоље пође“  употпунио  је слику промена у природи  и доживљаја код деце на један уметнички начин.Деца су у уводном  делу  часа   причала о променама у природи током шетње пиротским кејом, који су посетили на претходном часу.Уз занимљиво анализу  текста и разговора о њему  уследио је групни рад ученика.Једна група је  припремљене  реченице  повезала у састав. Друга група ученика  повезивала је  називе оглашавања животиња са  животињом ,а трећа група ученика је од сличица направила причу о пролећу.Док су ученици у свескама илустровали пролеће ,добили су наставни листић са питањима о тексту који ће урадити код куће.

Више од двадесет учитеља, као и руководеће особље  школе јеуживало  у овом  часу са  децом и  учиељицом .

D. Ristic